DOKTORUNUZA BAŞVURUN

Saç Ekimi

İğnesiz lokal anestezi ile ağrısız, yüksek başarı oranıyla yaptığımız saç ekimi uygulamaları sayesinde kaybettiğiniz saçlarınızı yeniden kazanabilirsiniz. Konusunda uzman ekibimizin yaptığı ağrısız, teknoloji desteğiyle mümkün olan en yüksek yoğunlukta saç ekimi hakkında bilgi alın.

 

Saç Ekimi

İğnesiz lokal anestezi ile ağrısız, yüksek başarı oranıyla yaptığımız saç ekimi uygulamaları sayesinde kaybettiğiniz saçlarınızı yeniden kazanabilirsiniz. Konusunda uzman ekibimizin yaptığı ağrısız, teknoloji desteğiyle mümkün olan en yüksek yoğunlukta saç ekimi hakkında bilgi alın.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA

Neden Saç Ekimi
Saç ekimi, saç kaybına uğramış kişi için, saçlarını en doğal yollarla ve kalıcı olarak kazanmanın yoludur. Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekimi operasyonları, kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır. Saç ekimi operasyonları öncesinde bu sorunu gidermek için birçok yöntem denenmiştir. Halen çeşitli saç problemlerinde saç kökünü güçlendirecek ve saçların sağlıklı olmasını sağlayacak tedaviler uygulanmaktadır. Ancak dökülmüş saçlar için birçok vakada kalıcı çözüm saç ekimidir.
Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir ?

Saç ekimi, 20 yaş üstü erkeklere ve kadınlara uygulanabilir. Tüm tıbbi operasyonlar gibi saç ekiminde de kişi için bu uygulamaya gerek olup olmadığının, kişinin uygulamaya uygunluğunun ve uygulanabilecek yöntemin tespiti için hekim muayenesi şarttır. Kimi hastalarda öncesinde ek tedavi gerekirken, kimi hastalarda saç ekimine gerek duyulmadan çözüm getirilebilir. Ayrıca kişinin saç yapısı, saçların büyüme durumu ve dökülme özellikleri, ailedeki bireylerin hikayeleri, nakil alınacak bölgedeki saçların durumu, kişinin yaşı ve sağlık durumu gibi tüm etkenler uzman tarafından değerlendirilerek saç ekiminin uygulanıp uygulanmayacağına, uygulanacaksa nasıl bir protokolle uygulanacağına karar verir verilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Polikliniğimizde saç ekimini genellikle FUE tekniği ile yapmatayız. 2002’de ilk kez uygulanan FUE yöntemi günümüzde tüm dünyada saç ekiminde tercih edilen tedavi yöntemidir. Lokal anestezi altında, kesi ve dikiş gerektirmeyen dolayısı ile yara izi de bırakmayan bu yöntem, hastaların bu konulardaki tedirginliklerinden arınmalarını sağlamıştır. Saç ekiminde amaç, doğal görünümü sağlayacak şekilde, kişinin kendi sağlıklı saçlarını dökülme, seyrelme yaşanan bölgeye nakil etmektir. İşlemin detaylarını Fue Saç Ekimi sayfamızda bulabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

2000’li yıllar ile birlikte uygulanmaya başlayan FUE (Follicular Unit Extraction) saç ekimi yönteminin saç ekimi operasyonlarına nasıl köklü bir takım değişiklikler getirdiğini ve saç ekiminde oldukça başarılı alınmasını sağladığı hakkında bilgi alın.

CHOI (KALEM) TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

Choi (saç ekimi kalemi) tekniği ile iğne içine yerleştirilen greftin direkt ekimi yapıldığı bu yöntem ile saçlarınızı kestirmeden yeni saçlarınıza nasıl kavuşacağınız hakkında bilgi alın.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Sakal ve bıyık eksikliğini görünüm açısından sorun olmaktan çıkarıyoruz. Sakal bıyık eksikliği orunundan nasıl kurtulabileceğiniz ve bu durumun yüz mizacında nasıl önemli değişiklikler yapabileceği hakkında bilgi alın.

section bg
" ONLINE MUAYENE "
UZMAN GÖRÜŞÜ ALIN
Zahmetsizce Uzman Görüşü Almak İçin Resimlerinizi Çekin Bize Gönderin, Uzmanımızın Fikrini Alın.
HEMEN MUAYENE OLUN
DAHA FAZLA BİLGİ

P.R.P. SAÇ TEDAVİSİ

Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve daha dolgun daha hacimli görünmesini istiyorsanız P.R.P. ile saçlarınızın nasıl güçleneceği hakkında bilgi alın!

SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız bu yazıyı inceleyerek güncel saç ekimi fiyatlarımız ve saç ekimi fiyatlarının nasıl belirlendiği hakkında bilgi alın!

SAÇ EKİMİ SONUÇLARI

Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, saç ekimi sonrası süreçte meydana gelebilecek değişimler ve ortaya çıkması muhtemel sonuçlar hakkında bilgi alın.

section bg
" YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLAR "
ÖNCESİ SONRASI
Öncesi Sonrası Resimlerini İncelemek İstiyorsanız Formu Doldurun Öncesi Sonrası Resimlerini E-Posta Adresinize Gönderelim.
FORMU DOLDURUN
Bayanlar İçin Saç Ekimi

section bg
Bayanlar İçin Saç Ekimi

Bayanlar İçin Saç Ekimi Çözümlerimizi İnceleyin !

Bayanların saçları da tıpkı erkeklerde olduğu gibi dökülebilir. Kadın saç dökülme problemlerine erkeklerde olduğu gibi saç ekimi ile nasıl çözüm bulunabildiği hakkında bilgi alın!

HEMEN İNCELEYİN
NEDEN BİZ ?

Uzman Kadro

Uzman Kadro

Ağrısız İğnesiz Ekim

Ağrısız İğnesiz Ekim

Maksimum Greft

Maksimum Greft

Başarılı Sonuçlar

Başarılı Sonuçlar

S.S.S

Saç Ekim’i Nedir ?
Son yıllarda özellikle erkek ve bayanların yakından ilgilendiği konulardan birisi de saç,sakal ve bıyık ekimi olmaktadır. Cerrahi operasyon ile kısa sürede yapılan bu süreç ile seyrelmiş veya dökülmüş olan saçların yeniden restore edilmesi gibi düşünülebilir. Uygulandığı bölgede saç çıkmasını sağlamaktadır. Saç ekme işlemi uzmanımıza başvurulmasından sonra kişinin dokusundan alınan saç tellerinin nakledilme işlemi olarak bilinir
Fue Saç Ekim Tekniği Nedir ?
FUE Tekniği ile saç ekimi uzman kişiler tarafından mikro motor yardımı ile 0,8-0,9 mm lik punchlar kullanılarak hastanın saç köklerinin tek tek çıkartılması işlemidir. Daha önceleri bu şekilde fazla sayıda saç kökü maalesef çıkartılamamaktaydı. Fue yöntemi sayesinde daha fazla saç kökü (greft) herhangi bir zarar görmeden çıkartılıp ekilinebilmektedir. Bu saye de daha fazla saç kökü (greft) ekilebildiği için ekim sonrası dönemde hasta için tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir. Hastaların ense bölgesinde (dönor alanı) oluşabilecek yara izleri minimize edilebilmektedir. Kişinin ameliyat sonrası dönemde doğal görüntüsünün bozulmaması açısından son derece öneml bir kazanımdır.
Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?
Saç ekimi ameliyatı anestezi uygulaması, kök alımı aşaması, kanal açılması ve kökekimi aşaması olarak 4 aşamalı bir işlemdir. ANESTEZİ AŞAMASI. KÖK ALIM AŞAMASI KANAL AÇMA AŞAMASI SAÇ EKİMİ AŞAMASI
Saç ekimi işlemi ne kadar sürmektedir?
Müdahale planına bağlı olarak değişiklik arz etmekle beraber yaklaşık 6-8 saat sürmektedir.
Saç ekim işlemi lokal anestezi ile mi yoksa genel anestezi ile mi yapılmaktadır?
Saç ekimi, hastanın herhangi bir alerjik durumu olup olmadığı tespit edildikten sonra, eğer uygunsa, lokal anestezi ile yapılmaktadır.
DHI mi yoksa FUE mi?
FUE Tekniğinde kanal açma sürecini beklemek gerekirken, DHI'de direkt olarak ekime geçilebilir. DHI özellikle dar bir alana sık ekim yapılması gerektiğinde kullanılır. FUE ise kafa derisinde daha geniş alanlara yapılacak uygulamalar için tavsiye edilmektedir.
Saç ekiminde en iyi yöntem hangisi?
En iyi saç ekimi yöntemleri içerisinde yer alan DHI (Direct Hair Implantation), doğrudan saç ekimi anlamına gelen bir tekniktir. Yöntem dahilinde choi adı verilen medikal kalem ile greftler toplanarak alınan saçlar, direkt olarak yerleştirilir. Bu yöntemde deriye herhangi bir kesik atma durumu yoktur.
Ekilen saça fön çekilir mi?
Saç kurutma makinesi ilk 15 gün kullanmayınız. Yaklaşık 45 gün saç ekili bölgede herhangi bir ilaç, kozmetik ürünü kullanmayın. Boyama yapmayın, sauna ve solaryuma girmeyiniz. Kirli ortamda çalışmanız gerekiyorsa ilk 3 gün mutlaka kafanıza bizim göstereceğimiz şekilde şapka takınız.
DHI FUE saç ekimi Nedir?
DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir.
DHI tekniği nedir?
DHI tekniği, FUE'den farklı olarak donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek bölgeye implanterle kanal açılmadan ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntem olarak açıklanabilir.
Safir mi FUE mi?
İkisi arasındaki fark, kanal oluşturma aşamasında kullanılan bıçaktır. Geleneksel FUE yönteminde çelik bıçaklar kullanılırken, Safir FUE tekniği adından da anlaşılacağı gibi safir bıçaklar kullanır. Değerli bir taştan yapılan safir bıçaklar keskinlikleri, pürüzsüzlükleri ve uzun ömürleriyle dikkat çeker.
Saç ekimi Safir tekniği nedir?
Değerli bir maden olan safirden üretilen FUE, saç ekiminin kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uç kullan