DOKTORUNUZA BAŞVURUN

Sıkça Sorulan Sorular

 

Sıkça Sorulan Sorular

 

S.S.S

Saç Ekim’i Nedir ?
Son yıllarda özellikle erkek ve bayanların yakından ilgilendiği konulardan birisi de saç,sakal ve bıyık ekimi olmaktadır. Cerrahi operasyon ile kısa sürede yapılan bu süreç ile seyrelmiş veya dökülmüş olan saçların yeniden restore edilmesi gibi düşünülebilir. Uygulandığı bölgede saç çıkmasını sağlamaktadır. Saç ekme işlemi uzmanımıza başvurulmasından sonra kişinin dokusundan alınan saç tellerinin nakledilme işlemi olarak bilinir
Fue Saç Ekim Tekniği Nedir ?
FUE Tekniği ile saç ekimi uzman kişiler tarafından mikro motor yardımı ile 0,8-0,9 mm lik punchlar kullanılarak hastanın saç köklerinin tek tek çıkartılması işlemidir. Daha önceleri bu şekilde fazla sayıda saç kökü maalesef çıkartılamamaktaydı. Fue yöntemi sayesinde daha fazla saç kökü (greft) herhangi bir zarar görmeden çıkartılıp ekilinebilmektedir. Bu saye de daha fazla saç kökü (greft) ekilebildiği için ekim sonrası dönemde hasta için tatmin edici sonuçlar elde edilmektedir. Hastaların ense bölgesinde (dönor alanı) oluşabilecek yara izleri minimize edilebilmektedir. Kişinin ameliyat sonrası dönemde doğal görüntüsünün bozulmaması açısından son derece öneml bir kazanımdır.
Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?
Saç ekimi ameliyatı anestezi uygulaması, kök alımı aşaması, kanal açılması ve kökekimi aşaması olarak 4 aşamalı bir işlemdir. ANESTEZİ AŞAMASI. KÖK ALIM AŞAMASI KANAL AÇMA AŞAMASI SAÇ EKİMİ AŞAMASI
Saç ekimi işlemi ne kadar sürmektedir?
Müdahale planına bağlı olarak değişiklik arz etmekle beraber yaklaşık 6-8 saat sürmektedir.
Saç ekim işlemi lokal anestezi ile mi yoksa genel anestezi ile mi yapılmaktadır?
Saç ekimi, hastanın herhangi bir alerjik durumu olup olmadığı tespit edildikten sonra, eğer uygunsa, lokal anestezi ile yapılmaktadır.
DHI mi yoksa FUE mi?
FUE Tekniğinde kanal açma sürecini beklemek gerekirken, DHI'de direkt olarak ekime geçilebilir. DHI özellikle dar bir alana sık ekim yapılması gerektiğinde kullanılır. FUE ise kafa derisinde daha geniş alanlara yapılacak uygulamalar için tavsiye edilmektedir.
Saç ekiminde en iyi yöntem hangisi?
En iyi saç ekimi yöntemleri içerisinde yer alan DHI (Direct Hair Implantation), doğrudan saç ekimi anlamına gelen bir tekniktir. Yöntem dahilinde choi adı verilen medikal kalem ile greftler toplanarak alınan saçlar, direkt olarak yerleştirilir. Bu yöntemde deriye herhangi bir kesik atma durumu yoktur.
Ekilen saça fön çekilir mi?
Saç kurutma makinesi ilk 15 gün kullanmayınız. Yaklaşık 45 gün saç ekili bölgede herhangi bir ilaç, kozmetik ürünü kullanmayın. Boyama yapmayın, sauna ve solaryuma girmeyiniz. Kirli ortamda çalışmanız gerekiyorsa ilk 3 gün mutlaka kafanıza bizim göstereceğimiz şekilde şapka takınız.
DHI FUE saç ekimi Nedir?
DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir.
DHI tekniği nedir?
DHI tekniği, FUE'den farklı olarak donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek bölgeye implanterle kanal açılmadan ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntem olarak açıklanabilir.
Safir mi FUE mi?
İkisi arasındaki fark, kanal oluşturma aşamasında kullanılan bıçaktır. Geleneksel FUE yönteminde çelik bıçaklar kullanılırken, Safir FUE tekniği adından da anlaşılacağı gibi safir bıçaklar kullanır. Değerli bir taştan yapılan safir bıçaklar keskinlikleri, pürüzsüzlükleri ve uzun ömürleriyle dikkat çeker.
Saç ekimi Safir tekniği nedir?
Değerli bir maden olan safirden üretilen FUE, saç ekiminin kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uç kullan